لاک پست مجموعه ای از صندوق های هوشمند پستی است که با یکدیگر در ارتباط می باشند.این صندوق های هوشمند راه حل ساده و مناسبی برای کاهش دریافت ها و ارسال های ناموفق بسته های پستی می باشند.با وجود خدمات لاک پست،دیگر الزامی به هماهنگی پیک ها با تحویل گیرنده ها نیست.پیک مربوطه می تواند در ساده ترین حالت ممکن بسته های پستی را در این صندوق قرار دهد.
 • 1. در زمان خرید از فروشگاه اینترنتی،بجای ثبت آدرس منزل یا محل کار،می توانید از گزینه لاک پست به عنوان مقصد استفاده کنید.
 • 2. فروشگاه اینترنتی بسته مورد نظر را از طریق پیک به لاک پست انتخابی مشتری ارسال کرده و در ان قرار می دهد.
 • 3. یک پیامک و ایمیل که حاوی کد دسترسی به بسته ی پستی است،برای مشتری ارسال می شود.
 • 4. مشتری می تواند از طریق پین کد ارسال شده،بسته ی خود را از لاک پست تحویل بگیرد
لاک پست در مناطقی که میزان تردد افراد بیشتر است و احتمال تردد خریدران فروشگاه های اینترنتی از آن نواحی بیشتر است قرار میگیرد. مکان های دسترسی به شرح زیر است :

 • ایستگاه های مترو
 • فروشگاه های زنجیره ای
 • دانشگاه ها و خوابگاه ها
 • شرکت ها و سازمان ها
 • مجتمع های مسکونی
 • مجتمع های تجاری
 • بانک ها
لاک پست چقدر امنیت دالاک پست در محیط های داخلی و ایمن مستقر هستند. صندوق ها از بدنه مقاومی بهره برده اند و هر یک از آن ها دارای2 الی 3 دوربین هستند. این صندوق ها مجهز بهGPS،سیستم هشدار حساس به حرکت،ضربهوسنسورهای بررسی محیط پشت درب هاهستند تا از وجود هر شی غیر عادی آگاهی لازم را داشته باشیم.
خیر, تفاوت عمده لاک پست با شیوه سنتی تحویل در این است که کاربر می تواند در مناسبت ترین زمان ممکن به بسته ی پستی خود دسترسی داشته باشد.
شما با ورود به سایت LOCKPOST.IR ثبت نام کرده و تا یک پروفایل شخصی برای مدیریت سفارش ها، تعداد خرید ها، تاریخ ارسال و دریافت بسته ها ی خود داشته باشید. فروشگاه های اینترنتی طرف همکاری با ما، خدمات مناسبی را در زمان خرید به شما پیشنهاد خواهند داد.
از زمانی که پیامک و ایمیل حاوی کد و بارکد دسترسی برای شما ارسال شود به مدت 24 تا 36 ساعت زمان دارید تا بسته خود را بردارید. در صورت تاخیر در برداشتن یا عدم امکان برداشتن بسته ی پستی، آن را به مرکز توزیع فروشگاه اینترنتی ارجاع خواهیم داد. بنابراین خواهش ما این است که حساب لاک پست خود را چک کنید تا از آخرین وضعیت بسته های خود مطلع باشید.
برای بار اول زمانی که بسته ی پستی شما در لاک پست قرار گرفت به شما از طریق پیامک و ایمیل اطلاع داده خواهد شد. در طول بازه ی زمانی و تا قبل از پایان مهلت برداشتن بسته، بار دیگر به شما اطلاع خواهیم داد.
استفاده از خدمات لاک پست برای کاربران نهایی کاملا رایگان است.اما در سرویس هایی که در آینده پیش رو داریم کاربران نهایی مبلغی را برای استفاده از خدمات متنوع می پردازند.
با لاک پست نیازی به حضور و صرف زمان در خانه یا محل کار ندارید و نگرانی شما از بابت عدم دریافت بسته و مرجوع شدن آن تا حد زیادی کاهش می یابد. همچین دیگر لزومی به تماس تلفنی و درخواست ارسال مستقیم بسته یا هماهنگی های زمانی و مکانی نیست. لاک پست های ما در نزدیک ترین مکان ها در انتظار شما خواهند بود تا شما به راحتی بتوانید در مسیر رفتن به خانه در زمان مناسب بسته ی پستی خود را دریافت کنید.
بله، تنها کاری که لازم است،ارسال رمز OTP (رمز یکبار مصرف) به شخصی است که قرار است جای شما بسته را تحویل بگیرد. این نکته را در نظر داشته باشید که ارسال رمز به شخص دیگر به معنای پذیرش احتمالات موجود است و این مسوولیت بر عهده ی شماست تا در این مورد دقت لازم را داشته باشید و با آگاهی کامل رمز خود را شخص سوم دیگری انتقال دهید.
بله, کد دسترسی از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد و نیازی به گوشی هوشمند ندارید.
پس از قرار گرفتن بسته در لاک پست، پیامک و ایمیلی که حاوی کد دسترسی است برای شما ارسال می شود. تنها کافیست به محل لاک پست انتخابی خود رفته با وارد نمودن پین کد دسترسی، بسته خود را دریافت کنید. همه چیز بصورت اتوماتیک و هوشمند انجام خواهد شد.
در حال حاضر امکان مرجوع کردن بسته های پستی وجود ندارد، و این عمل با هماهنگی فروشگاه اینترنتی مربوطه بصورت مستقیم انجام خواهد شد. اما در آینده ای نه چندان دور این امکان را هم در اختیار کاربران قرار خواهیم داد.
خیر.برای میزبانی لاک پست در مکان مورد نظرتان،نیازی به پرداخت هزینه نیست.
خیر.استقرار لاک پست در مکان مورد نظر شما،نیازمند پرداخت هزینه و خرید آن نیست، اما برای درخواست میزبانی،می بایست شرایط محیطی و دلایل مستند بمنظور اطمینان از ترافیک مناسب استفاده از لاک پست در آن مکان وجود داشته باشد.
مصرف برق لاک پست پایین بوده و مصرف چندانی ندارد.